TOPlist
červnové čísloJsi 1219910. návštěvník.
Tento den 194.

Další číslo
10. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
4 dny !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Michal.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2009
Rubrika:Sloupek Neposkvrněné
Autor:otec Marek Miškovský
Název:Zachraňte svět
Článek:Propojenost světa nás denně upozorňuje na všechna možná nebezpečí a ohrožení, která na nás číhají nejen za rohem, ale i v místech, kam se nikdy nevypravíme. Dozvídáme se o utrpení a bezpráví, kterými trpí lidé na druhém konci světa. Spolu s našimi pozorovacími schopnostmi občas zahlédneme i bídu ve svém nejbližším okolí.

Mnozí se nejen dozvídají, ale sami jasně vidí nemoci našeho světa. A nejen vidí, ale chtějí i pomoci zachraňovat. Tak máme organizace, jako jsou Greenpeace, Duha, Děti země, Sdružení matek za... a taky proti... , nadace na pomoc v boji proti různým onemocněním, sdružení na pomoc k dosažení práv ve všem možném i nemožném a mnoho jiných. Tyto organizace burcují demonstracemi, plakáty, meetingy, happeningy, provokacemi, snahou přimět vlády a parlamenty změnou zákonů ke změně přístupu k nešvarům a postupu proti hříchům společnosti.
Víc – a také těžší – než změna společnosti a burcování druhých je snaha změnit sebe. Je to práce, za kterou nám nikdo nebude tleskat a posílat finanční příspěvky na konto, ale je to jediné, co můžeme – a to i bez podpory peněz a veřejného mínění – uskutečnit.
Vezmi vážně desatero a pros o přímluvu Pannu Marii. Ona slibuje ochranu a pomoc, která vede k proměně Tebe a k záchraně světa.
Pr/Qr:1304/0

Zbývá do:

Aktualizace

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
15.1.2021, 16:05
Připravujeme pro vás únorové číslo Tarsicia, bude moc hezké, těšte se.
25.8.2020, 14:26
Omlouváme se, že v posledních měsích nestíháme přidávat archivní čísla Tarsicia ve formátu PDF. Pokusíme se polepšit:)

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení