TOPlist
říjnové čísloJsi 700390. návštěvník.
Tento den 77.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 161. kola (červen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Magdaléna.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:3/2007
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:otec Vojtěch Novák
Název:Plevel mezi ředkvičkami
Článek:Všichni víme, že na zahrádce se musí občas vytrhat plevel, když chceme, aby nám tam vyrostly ředkvičky. Víme, že také musíme místo počítačových her dělat domácí úkoly, když nechceme propadnout ve škole. A také je nám jasné, že špičkoví sportovci se od těch rekreačních neliší tím, že by trénovali méně, jedli a odpočívali více, ale právě naopak. A protože má člověk kromě duše také tělo, je třeba ho dobře ovládat, aby bylo dobrým služebníkem člověka. Jinak by nás snadno mohlo donutit, abychom dělali jen to, co je mu příjemné.
Proto si v postní době snažíme se odříct si něco, co je dobré. Proč? Jednak z lásky k mému Pánu. Ale také proto, abych ve svém srdci ubral místo věcem, které zabírají místo duchovnímu růstu podobně jako plevel ředkvičkám.
Navíc nás postní čas má vést ke ztišení. Můžeme mluvit o trochu méně a více přemýšlet o tom, co vlastně druhým říkám. Dokážu toho druhého povzbudit, sdělit něco pěkného, zarazit pomluvy o druhých, případně také říci něco o Bohu?

Současně to znamená také věnovat více času modlitbě. Více si uvědomovat, že modlitba je rozhovor s Bohem, protože také Bůh chce s námi mluvit, ale to jde jen tehdy, když utišíme v sobě i kolem sebe to, co by mohlo rušit Jeho jemný hlas.
Není proč pochybovat o tom, že účinná lítost a svátostná zpověď jsou prostředky odpuštění našich hříchů. Když však rozbiju okno, nestačí přiznání a lítost, ale musím se také snažit škodu nahradit, případně ho donést k opravě atd. A to je smysl odčiňování našich hříchů, kterým chceme vyjádřit lásku k našemu Pánu, vděčnost za odpuštění a radost z toho, že každý den znovu a znovu mohu začínat s vědomím, že On je se mnou a byl ochoten za mě umřít na Kříži.
Proto by celá postní doba měla být pokusem každého z nás více odpovědět na tuto úžasnou Boží lásku. Uvidíte, že když se o to budete v postní době více snažit, budete také trochu jinak prožívat svátky smrti a zmrtvýchvstání našeho Pána. Přeji každému z vás, aby se vám to podařilo.
Pr/Qr:257/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 222]
Určitě ne
[hlasů: 18]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 43]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 253]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 174]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 148]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 88]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 183]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 65]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese