TOPlist
listopadové čísloJsi 711952. návštěvník.
Tento den 117.

Další číslo
11. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
12 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Sabina.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:3/2012
Rubrika:Sloupek Neposkvrněné
Autor:otec Marek Miškovský
Název:Dám si Dr.ing.
Článek:Jména, tituly, přezdívky, přídomky. Určujeme si je sami, nebo nám je dávají druzí. Připsala nám je jedna událost, nebo jsme si je museli vybojovat. Jsme na ně hrdí (až pyšní), nebo se za ně stydíme a toužíme po jiných. Historie na nás i s našimi tituly však nejspíš zapomene nejpozději několik desítek let po naší smrti.

První jméno nám dali naši rodiče, příjmením jsme se pak vřadili do širší rodiny. Získat skautské jméno – vydobýt si „svou“ identitu – už stojí nějakou námahu. Chceme-li dosáhnout společenské a odborné uznání, stojí to námahu studia a hodně práce na sobě – inu dřina. Pak můžeme být oslovováni „pane“ – mistře, inženýre, řediteli, senátore, doktore či profesore...
Někteří lidé si titulů váží proto, že je stály hodně námahy a úsilí. Jiní po nich touží, jen aby se s nimi mohli vytahovat. Někteří si tituly kupují (jako drink na baru) a někteří je sbírají, aby měli delší jméno (nápis na hrob tím bude ovšem o něco dražší).
Který titul je ale největší? Přemýšlel jsi, co znamená titul „dítě Boží“? Získáváš ho křtem, kdy se stáváš křesťanem! A to je víc než všechny tituly. Označuje, že náležíš Bohu, a to pro svoje spojení s Kristem. Že tě nic nestál? Ale Ježíše, Božího Pomazaného – Krista, stál život. To zavazuje víc, než příslušnost ke starobylému rodu. Žij jako dítě Boží, buď věrný svému křtu a získáš titul, který znamená slávu věčnou, pohled do Boží tváře, buď svatý!
Svatá Maria, Matko Boží, oroduj za nás.
Pr/Qr:277/0

Zbývá do:

Aktualizace

Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 45]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 258]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 177]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 149]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 91]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 186]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese