TOPlist
říjnové čísloJsi 691883. návštěvník.
Tento den 67.

Další číslo
6. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
15 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 159. kola (duben)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Ivo.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:1/2014
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Štěpán Pospíšil
Název:Kapitán Pickard velí: Chraň každou formu života!
Článek:Tak tohle ve Star treku absolutně nechápu. Spojená federace v polovině 23. století tvoří stovky světů a planet. Posádka Enterprise se prohání galaxií na nejdokonalejší mezigalaktické lodi, jaká kdy byla vymyšlena. Kapitán Jean-Luc Pickard s lodí a její útočnou silou dokáže téměř cokoliv, takže většina forem života se před Enterprise může jen třást.
A on, místo aby svého postavení využil a stal se vládcem vesmíru, respektuje a ctí všechny možné exoty, které na svých toulkách vesmírem potká.

Ať jsou to podrazáci Ferengové, kterým se tak podobá ten divný Dědiš z áčka, nebo Bynarové, kteří jsou v podstatě životně závislí na svém planetárním počítači. Pickard je respektuje – a co víc, pomáhá jim. Dobře, jsou to víceméně živé bytosti. Ale on chrání a pomáhá i individuím, která jsou plná smradlavého beztvarého slizu a člověku se ani trochu nepodobají.

A velitel DAT? Dokonalý robot, na němž není živé buňky, je významným členem jeho posádky, váží si ho, a má ho dokonce rád, přestože je to v podstatě jen věc – počítač.
Zkrátka Pickard říká, že ať se objeví jakákoliv forma života, zaslouží si respekt a úctu, bez ohledu na to, zda je silná nebo slabá, chytrá nebo primitivní, voňavá či zapáchající...

Tohle já prostě nedokážu! Když je někdo v mém okolí mimoň, vytahuje se, otravuje nebo dělá jiné kraviny, vždycky ho sejmu a je klid...


Jenže pak přijdu na spolčo a slyším v evangeliu: „Milujte své nepřátelé...“. Ohradím se: „Ale oni mě taky nemilují, tak dostanou, co si zaslouží, když jsou ufoni!“ A kaplan, který evidentně zná Star Trek lépe než já, se zeptá: „A nejsme snad my pro toho dokonalého Pickarda, který nás nejen okamžitě za každý hřích svou mocí nesejme, ale navíc nás miluje a respektuje a v té nejhorší bitvě jde a položí za nás svůj život..., nejsme my pro tohoto Pickarda Ježíše taky takový divní ufoni? Když přijde na to, přihlásit se ke spojenectví s Ním, nepodrazíme ho jak Ferengové? Když celé dny a noci jsme závisle připoutaní k počítači, nejsme jako ubozí Bynarové? A když jsme plní smradlavého nechutného hříšného slizu, přestane nás milovat? A i přesto, že odříkáváme bezmyšlenkovitě mechanicky modlitby a naše srdce je vůči Němu chladné jak odpojená základní deska, nepřipadáme mu jako neživí androidi – pouhopouhé stroje bez lásky?“

Od té doby chodím po světě a přemýšlím, jakou rasu ze Star treku mi připomíná třeba známý bezdomovec, Dědiš z áčka nebo vlastní dokonalostí ohromená Mokřanová z první lavice. Teď už každým tak rychle nepohrdám. Snažím se v nich vidět formu života, kterou je třeba nejen ctít a chránit nebo respektovat, ale především milovat, protože ten úctyhodný život v nich žije sám Kristus – vládce všech galaxií, který nás všechny své ufony pěkně draze vykoupil, když potupně umřel za každého z nás.
Pr/Qr:287/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 220]
Určitě ne
[hlasů: 18]
Nevím
[hlasů: 34]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 43]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 99]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 253]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 173]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 145]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 88]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 67]
Jsem dívka.
[hlasů: 183]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 64]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese