TOPlist
prosincové čísloJsi 716092. návštěvník.
Tento den 88.

Další číslo
12. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
14 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Alžběta.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:1/2014
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Štěpán Pospíšil
Název:Kapitán Pickard velí: Chraň každou formu života!
Článek:Tak tohle ve Star treku absolutně nechápu. Spojená federace v polovině 23. století tvoří stovky světů a planet. Posádka Enterprise se prohání galaxií na nejdokonalejší mezigalaktické lodi, jaká kdy byla vymyšlena. Kapitán Jean-Luc Pickard s lodí a její útočnou silou dokáže téměř cokoliv, takže většina forem života se před Enterprise může jen třást.
A on, místo aby svého postavení využil a stal se vládcem vesmíru, respektuje a ctí všechny možné exoty, které na svých toulkách vesmírem potká.

Ať jsou to podrazáci Ferengové, kterým se tak podobá ten divný Dědiš z áčka, nebo Bynarové, kteří jsou v podstatě životně závislí na svém planetárním počítači. Pickard je respektuje – a co víc, pomáhá jim. Dobře, jsou to víceméně živé bytosti. Ale on chrání a pomáhá i individuím, která jsou plná smradlavého beztvarého slizu a člověku se ani trochu nepodobají.

A velitel DAT? Dokonalý robot, na němž není živé buňky, je významným členem jeho posádky, váží si ho, a má ho dokonce rád, přestože je to v podstatě jen věc – počítač.
Zkrátka Pickard říká, že ať se objeví jakákoliv forma života, zaslouží si respekt a úctu, bez ohledu na to, zda je silná nebo slabá, chytrá nebo primitivní, voňavá či zapáchající...

Tohle já prostě nedokážu! Když je někdo v mém okolí mimoň, vytahuje se, otravuje nebo dělá jiné kraviny, vždycky ho sejmu a je klid...


Jenže pak přijdu na spolčo a slyším v evangeliu: „Milujte své nepřátelé...“. Ohradím se: „Ale oni mě taky nemilují, tak dostanou, co si zaslouží, když jsou ufoni!“ A kaplan, který evidentně zná Star Trek lépe než já, se zeptá: „A nejsme snad my pro toho dokonalého Pickarda, který nás nejen okamžitě za každý hřích svou mocí nesejme, ale navíc nás miluje a respektuje a v té nejhorší bitvě jde a položí za nás svůj život..., nejsme my pro tohoto Pickarda Ježíše taky takový divní ufoni? Když přijde na to, přihlásit se ke spojenectví s Ním, nepodrazíme ho jak Ferengové? Když celé dny a noci jsme závisle připoutaní k počítači, nejsme jako ubozí Bynarové? A když jsme plní smradlavého nechutného hříšného slizu, přestane nás milovat? A i přesto, že odříkáváme bezmyšlenkovitě mechanicky modlitby a naše srdce je vůči Němu chladné jak odpojená základní deska, nepřipadáme mu jako neživí androidi – pouhopouhé stroje bez lásky?“

Od té doby chodím po světě a přemýšlím, jakou rasu ze Star treku mi připomíná třeba známý bezdomovec, Dědiš z áčka nebo vlastní dokonalostí ohromená Mokřanová z první lavice. Teď už každým tak rychle nepohrdám. Snažím se v nich vidět formu života, kterou je třeba nejen ctít a chránit nebo respektovat, ale především milovat, protože ten úctyhodný život v nich žije sám Kristus – vládce všech galaxií, který nás všechny své ufony pěkně draze vykoupil, když potupně umřel za každého z nás.
Pr/Qr:513/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 46]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 259]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 178]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 151]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 91]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 187]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese