TOPlist
lednové čísloJsi 781979. návštěvník.
Tento den 107.

Další číslo
12. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
3 dny !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Ondřej.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:3/2014
Rubrika:Co dokáže počítač
Autor:Zbyněk Pavienský
Název:Pípání a cvrlikání
Článek:Nemáte pocit, že je všude poslední dobou slyšet pípání? Kam se podívám, tam na mě vykukují malí modří ptáčkové a pohvizdují si to svoje twet, twet, twet. Asi většina z vás by namítla, že přeci ptáčci nepípají tweet, tweet, ale píp, píp. Ale co když existuje země, kde ptáčci dělají jen tweet, tweet, a navíc jich zvládnou téměř čtvrt miliardy za den? Asi nebudete překvapeni, když vám prozradím, že se tato země jmenuje Twitter.

Twiter je sociální síť zaměřená na posílání krátkých zpráv, která je označována jako „sms internetu“. Je to dané především tím, že text zprávy je omezen na pouhých 140 znaků. Oproti běžné smsce můžete ale přidat obrázek nebo odkaz na jinou internetovou stránku, a tím značně rozšířit její možnosti. Anebo nemusíte psát vůbec nic a můžete se stát takzvaným „followerem“. Toto zvláštní slovo vychází z anglického „follow“ (následovat) a znamená to, že si necháte zasílat zprávy od nějakého jiného pisatele. Takovým je třeba i náš papež František, který má na svém účtu již přes tři miliony(!) následovníků, kteří každý den dostávají a čtou jeho krátké texty. Co tedy udělat, aby ste i vy mohli mít tu čest a stát se papežovými následníky?

Jak následovat papeže.

K přihlášení potřebujete pouze platný emailový nebo facebookový účet. K vašemu zvolenému uživatelskému jménu bude přidána značka „@“ a celé se to stane názvem vašeho účtu. Musíte ale volit dobře, neboť spousta jmen je už rozebraných. Na Twitteru si v současné době pohvizduje již přes 200 milionů lidí a jedním z nich je i uživatel se jménem @Pontifex, tedy současný papež František. Po přihlášení vám již nic nebrání tomu stát se jeho followerem, tedy následovníkem, a začít odebírat papežovy tweety, neboli cvrlikání. Pomocí jména @Pontifex najděte Františkovu stránku a klikněte na modré okénko Sledovat. Ale tím možnosti Twitteru nekončí. Zprávičky papeže Františka můžete dále přeposlat, a to kliknutím na odkaz „Retweet“, nebo dokonce i odpovědět a poslat mu vlastní zprávu.

Svatý Otec ve svých tweetech většinou upozorňuje na světové problémy a vyzývá k modlitbě za nejchudší nebo za země postižené válkou. Pokud jsme se již jednou stali jeho následovníky na Twitteru, musíme ho následovat i po vypnutí počítače a odpojení internetu. Podpořme Františka v jeho úsilí o hlásání dobré zprávy a společně s ním cvrlikejme a pípejme do uší našeho Spasitele.

Radost z pípání vám přeje Zbyněk.


Malý slovníček Twitteru

@uživatelskéjméno – název účtu
Tweet – krátká zpráva, tedy „pípnutí“
Retweet – přeposlání zprávy
Followers – sledovatelé, tedy i my, co odebíráme tweety od papeže Františka
Pr/Qr:609/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 242]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 46]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 56]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 105]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 271]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 191]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 161]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 106]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 201]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 70]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
8.1.2020, 11:18
Přejeme vám všem mnoho Božího požehnání v Novém roce a těšíme se na setkání se všemi čtenáři v dalších číslech Tarsicia.
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení