TOPlist
prosincové čísloJsi 726942. návštěvník.
Tento den 30.

Další číslo
2. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
7 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Ingrid.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:4/2014
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:biskup Ladislav Hučko
Název:Ad limina apostolorum
Článek:Milí ministranti,
před několika dny jsem se vrátil z návštěvy Ad limina apostolorum (Ke prahům apoštolů) z Říma, kde jsem mohl spolu i s ostatními otci biskupy, které z tohoto vašeho časopisu už asi dobře znáte, prožít sedm krásných dnů ve společenství nejen s mnoha svatými a mučedníky pochovanými v Římě, ale zejména se Svatým otcem Františkem, se kterým jsme se mohli osobně setkat až dvakrát.

Tato návštěva se koná pravidelně, přibližně každých pět let, a je to – řekli bychom – jakási duchovní obnova spojená s osobní návštěvou nástupce apoštola Petra i s předložením zprávy o stavu diecéze. Navštěvovali jsme podle daného programu i rozličné úřady, které mají na starosti některé oblasti pastorace.
Řím je krásné město, významné svou historií, svými památkami, na prvním místě křesťanskými, ale pro nás křesťany-katolíky je nejvíc přitažlivé především přítomností římského biskupa, Kristova náměstka, tedy papeže. Řím na nás nedýchal jen svou historií, ale oslovoval obzvláště svou přítomností. Ta ještě více přitahuje lidi z celého světa, aby slyšeli to, co říká Petrův nástupce, papež, který už dva tisíce let plní to, k čemu ho pověřil Ježíš: utvrzuj své bratry (ve víře) (Lk 22, 32). Mohli jsme i my osobně slyšet slova utvrzení, kterými se Petrův nástupce obrátil na nás, a týkaly se církví v České republice. Bylo to nádherné nejen tím, co nám řekl a jak to řekl, ale i tím, že to řekl on a řekl to na tom historickém a posvátném místě. Spojitost historie, tedy toho, co bylo kdysi dávno a dnes, byla v tom okamžiku velmi zjevná, dala se doslova nahmatat a umožnila nám, abychom se v duchu spojili s těmi, kdo byli před námi, pokračovali v jejich odkazu a vytvořili nejlepší podmínky pro ty, kteří přijdou za námi. Možná to právě bude někdo z vás.
Pr/Qr:389/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 231]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 36]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 48]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 263]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 182]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 154]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 97]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 69]
Jsem dívka.
[hlasů: 188]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení