TOPlist
říjnové čísloJsi 696229. návštěvník.
Tento den 69.

Další číslo
7. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
13 dnů !!!

Král kvízů
Uzávěrka
161.kola (červen)
je 1.7.2019

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Květa.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:1/2015
Rubrika:Co dokáže počítač
Autor:Zbyněk Pavienský
Název:Bible nejen na papíře
Článek:Čteš pravidelně, každý den? Tuto otázku často doprovázenou významným pohledem tazatele téměř jistě slyšel každý z nás. Čteš Bibli? Přiznám se vám, že jako kluk jsem po takové otázce jen klopil oči a šoupal nohama. V té době jsem se již několikrát pokoušel najít si cestu do této knihy knih, ale vždy jsem ztroskotal již na úvodním rodokmenu Ježíše Krista a radši jsem běžel do knihovny pro nějaké nové fantazíčko. Dnes již nemusíme Bibli nutně číst pouze z velkých knih, které děsí již jen svojí tloušťkou, ale můžeme využít moderní techniku, kterou navíc nosíme stále při sobě. Obyčejný telefon se nám může stát jednoduchou a příjemnou cestou, jak naslouchat Božímu hlasu stále znějícímu dějinami.

Pro chytré mobily, které jsou vybaveny jedním z operačních systémů, je k dispozici množství biblických aplikací asi ve všech jazycích světa. (Kdo má stařičkou Nokii, bude si muset k nošení Bible prostě pořídit větší baťoh.) Na Windows Phone používám již delší dobu jednoduchou, ale funkční aplikaci Bible, pro telefony s Androidem můžu doporučit aplikaci Česká Bible a v systému iPhone naleznete program Czech Bible. Aplikace pro Windows a Android obsahují ekumenický a kralický překlad Písma a fungují pěkně a jednoduše. V obou dvou prostředích lze Bibli stáhnout zadarmo. Větší výtky bych měl k softwaru Czech Bible pro iPhone. Nejen, že musíte za program zaplatit, ale jeho grafická úprava je nehezká a místy téměř znehodnocuje požitek ze čtení.
Pro děti i zkušené borce
Pro mobily a tablety existuje ale mnohem více aplikací, které čtení Písma činí nejen mnohem zábavnějším, ale hlavně přístupnějším i méně zkušeným čtenářům. Všechny tyto programy jsou v angličtině, ale často se jedná o základní znalosti, které by měl zvládnout i začátečník. Takže nejen že se dozvíte něco o Bibli, ale ještě si procvičíte angličtinu. Nádherná aplikace „The Bible App for Kids“ je určena pro menší děti a obsahuje šest krásně animovaných biblických příběhů. Je ke stažení zadarmo a můžete ji nainstalovat na zařízení iPhone/iPad a Android. Tento program je přímo určen našim mladším sourozencům, kteří budou jistě potěšeni, když se jim budeme chvíli věnovat. A ruku na srdce pánové, nám jistě taky neuškodí, když si takhle jednoduše zopakujeme ty nejznámější biblické příběhy. Podobnou aplikací, ale zaměřenou pouze na Starý zákon je i „Bible Adventures for Kids“. Vyžaduje možná o něco větší znalosti angličtiny, ale není to nic, s čím by si šikovný ministrant neporadil. Aplikace je určena pro zařízení iPhone/iPad a Android. Pouze pro iPhony/iPady je aplikace „The Beginner’s Bible“ která spojuje jednoduché dětské hry s delšími texty a je vhodná jak pro malé děti, tak i pro zkušenější čtenáře.
Ale ať už se začtete do stránek domácí Bible nebo do aplikace pro nadané pětileté děti, nezapomeňte, že se jedná stále o slovo Boží, které má moc proměňovat naše životy a jednou nás přivést až k osobnímu setkání se Vzkříšeným.

Bible pro Windows Phone naleznete na adrese: http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/featured-apps ve rubrice „knihy + příručky“
Aplikaci Česká Bible naleznete v obchodě Android na adrese: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.pajus.bibleceska
Aplikace The Bible App for Kids můžete stáhnout zde: https://www.bible.com/cs/kids.
Aplikaci Bible Adventures for Kids naleznete zde: http://www.bibles.com/bibleadventures.
Aplikaci The Beginner’s Bible najdete na adrese: http://app.beginnersbible.com/.
Pr/Qr:278/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 221]
Určitě ne
[hlasů: 18]
Nevím
[hlasů: 34]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 43]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 253]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 173]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 147]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 88]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 183]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 64]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese