TOPlist
říjnové čísloJsi 699605. návštěvník.
Tento den 92.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 161. kola (červen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Luboš.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:2/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Kristus na snowboardu
Článek:Ahoj, jmenuji se Ruda Alfons. Jsem ministrant a nyní navštěvuji sedmou třídu. Rád bych se s vámi podělil o svoje životní zážitky.


Zrovna dnes jsme se vrátili z lyžařského výcviku a řeknu vám, byl to mazec. Jsem jediný věřící ve třídě a je to často pro mě těžké… Ale to asi většina z vás zná. Kluci by pořád chtěli jen pít alkohol, kouřit,… Nakoupili si sprosté časopisy a mně se potom smějí, že jsem „alfons“, když se neúčastním jejich společných „radovánek“. „Rudo, kluky kritizuješ a ty si myslíš, že ty ses k nim choval dobře?“ Hmm, no pravda… Jak jsem podtrhl, Kamila na tom snowboardu, to byla asi blbá legrace, ale u holek jsem zabodoval! Ukázal jsem jim, že jsem jako ostatní kluci! „A to chceš?“ Aha, to je pravda, to nechci, já chci být jako TY!!! „A proč jsi mě tedy z toho snowboardu shodil?“ Já Tě, Pane, neshodil, já jsem shodil namachrovanýho snowboarďáka Kamila. „Milý Rudo, vždyť jsi již od dětství věřící, a tak přece víš, že já jsem v každém člověku, i když mě mnozí kvůli svému zatvrzelému srdci nenechávají moc působit nebo mě neznají, ale v těch chvílích musíš začít pracovat ty, který mě znáš.“ Pane Bože, promiň! Opravdu mě to moc mrzí. Díky tomu, co jsi mi teď řekl, se budu snažit mít Kamila rád a budu se Tě snažit poctivě hledat v každém člověku. Díky, Pane Bože! Ty jsi skvělej! I když to nebude jednoduché, díky Tobě mám nový pohled na své spolužáky. Začnu v nich hledat Tebe, a to hned.
Kluci, ze srdce vám přeji, ať se i vám daří být jiní než ostatní kluci – totiž být lepší, odolávat nástrahám ďábla a hledat v druhých Krista, i když je to často těžké. Náš ministrant Ruda se o to bude snažit, tak se snažme i my.
Pr/Qr:226/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 222]
Určitě ne
[hlasů: 18]
Nevím
[hlasů: 34]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 43]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 253]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 173]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 147]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 88]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 183]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 65]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese