TOPlist
listopadové čísloJsi 711445. návštěvník.
Tento den 96.

Další číslo
11. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
16 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Lukáš.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:2/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Kristus na snowboardu
Článek:Ahoj, jmenuji se Ruda Alfons. Jsem ministrant a nyní navštěvuji sedmou třídu. Rád bych se s vámi podělil o svoje životní zážitky.


Zrovna dnes jsme se vrátili z lyžařského výcviku a řeknu vám, byl to mazec. Jsem jediný věřící ve třídě a je to často pro mě těžké… Ale to asi většina z vás zná. Kluci by pořád chtěli jen pít alkohol, kouřit,… Nakoupili si sprosté časopisy a mně se potom smějí, že jsem „alfons“, když se neúčastním jejich společných „radovánek“. „Rudo, kluky kritizuješ a ty si myslíš, že ty ses k nim choval dobře?“ Hmm, no pravda… Jak jsem podtrhl, Kamila na tom snowboardu, to byla asi blbá legrace, ale u holek jsem zabodoval! Ukázal jsem jim, že jsem jako ostatní kluci! „A to chceš?“ Aha, to je pravda, to nechci, já chci být jako TY!!! „A proč jsi mě tedy z toho snowboardu shodil?“ Já Tě, Pane, neshodil, já jsem shodil namachrovanýho snowboarďáka Kamila. „Milý Rudo, vždyť jsi již od dětství věřící, a tak přece víš, že já jsem v každém člověku, i když mě mnozí kvůli svému zatvrzelému srdci nenechávají moc působit nebo mě neznají, ale v těch chvílích musíš začít pracovat ty, který mě znáš.“ Pane Bože, promiň! Opravdu mě to moc mrzí. Díky tomu, co jsi mi teď řekl, se budu snažit mít Kamila rád a budu se Tě snažit poctivě hledat v každém člověku. Díky, Pane Bože! Ty jsi skvělej! I když to nebude jednoduché, díky Tobě mám nový pohled na své spolužáky. Začnu v nich hledat Tebe, a to hned.
Kluci, ze srdce vám přeji, ať se i vám daří být jiní než ostatní kluci – totiž být lepší, odolávat nástrahám ďábla a hledat v druhých Krista, i když je to často těžké. Náš ministrant Ruda se o to bude snažit, tak se snažme i my.
Pr/Qr:290/0

Zbývá do:

Aktualizace

Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 45]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 258]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 177]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 149]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 91]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 186]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese