TOPlist
listopadové čísloJsi 711443. návštěvník.
Tento den 94.

Další číslo
11. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
16 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Lukáš.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:5/2015
Rubrika:Co mi vrtá hlavou?
Autor:otec Petr Šabaka
Název:Jak se oblékat na nedělní mši?
Článek:Jedna babička v kostele mně naznačila, že bych se měl na nedělní mši oblékat jinak.
Jak se mám tedy správně oblékat na mši svatou? Když mám na sobě ministrantské oblečení, není to nakonec jedno, co mám pod ním?
Adam, 14 let

Adame,
jako student jsem rád chodil na koncerty vážné hudby. Měl jsem na sobě oblek, přišel jsem do foyer (prostor při společenském sále určený k oddechu o přestávkách), koupil jsem si program a sodovku (na víc jsem neměl) a cítil jsem, že se nacházím v dobré společnosti. Celý večer byl koncertem krásna, radosti a důstojnosti.
Také miluji přírodu, nemohu se dočkat, až natáhnu vojenské kalhoty a pevné boty, vezmu batoh na záda a koupím si jízdenku někam daleko od civilizace.
Šaty nedělají člověka, ale člověk obléká šaty vhodné pro různé příležitosti. Svým oblečením také něco druhým manifestujeme. Ministrantským oblečením druhým ukazuješ, že jsi ve službě, že pomáháš knězi, aby bohoslužba probíhala krásně, důstojně, slavnostně a plynule.
Bohoslužba je sama o sobě slavnost a společenská událost. Tomu by mělo odpovídat i naše oblečení. Myslím si, že není nutné být vyšňořen jako na svatbu, ale sluší se mít čisté, vyžehlené, neroztrhané, nevyzývavé oblečení. Při slavnostech bych volil slavnostnější oblečení, třeba se budeš cítit jako já, když jsem chodil na ty koncerty: slavnostně naladěn a v dobré společnosti, s níž souzníš názory, postoji, chováním, vystupováním i oblečením.
Výjimku můžeme dostat, když jsme například na výletě a zastavíme se v kostele. V batohu po horách asi nikdo nenosí kalhoty s puky a bílou košili.
Na závěr bych rád citoval jednu biblickou inspiraci: „Nesuďme už tedy jeden druhého, ale raději posuďte, jak jednat, abyste nekladli bratru do cesty kámen úrazu a nepůsobili pohoršení“ (Řím 14, 13). Je zajímavé nalistovat si tento verš v Bibli a přečíst si ho v kontextu. Jestliže tvé oblečení bude potěchou očí té babičky, proč si je na sebe nevzít, zvlášť pokud nemáš nějaký jiný zvláštní osobní důvod.
Pr/Qr:307/0

Zbývá do:

Aktualizace

Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 45]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 258]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 177]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 149]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 91]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 186]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese