TOPlist
říjnové čísloJsi 708306. návštěvník.
Tento den 71.

Další číslo
10. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
11 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Darina.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:5/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Ruda misionářem
Článek:Ahoj kluci, tak jak se máte? Dařilo se vám hledat v druhých Krista? Mně docela jo. Začal jsem být s Kamilem docela kamarád. Začal jsem na něho „útočit láskou“, to znamená, že mu pomáhám s úkoly, občas si zajdeme zahrát ping-pong nebo fotbal nebo prostě jen tak pokecáme. Jak se v něm snažím najít Krista, je to mnohem snazší.„Ahoj Rudo, přemýšlíš, že je potřeba vymalovat kostel?“ řekl mi dnes pan farář s úsměvem na tváři, když jsem zamyšleně stál v kostele. „Náhodou, pane faráři, já přemýšlím o hrozně důležité věci!“ „A jaké?“ zeptal se mě pan farář. „Přemýšlím, co po mně Pán chce. Myslím si, že bych měl jít do Afriky dělat misionáře!“ „To je sice krásné, ale myslíš si, že v sedmé třídě víš s jistotou, co po tobě Pán chce?“ „To ne, ale myslím si, že by se to Pánu líbilo.“ „To máš pravdu, Rudo, ale přemýšlel jsi o tom, jestli dovedeš dělat misionáře v ateistické České republice?“ „No to je pravda, nepřemýšlel, teda spíš o Kristu raději mezi kamarády a spolužáky vůbec nemluvím.“ „No vidíš, a to je teď tvůj nový úkol. Být světlem světa a solí země. Pojď ministrovat, dnes to zrovna bude v evangeliu.“
Zůstal jsem na mši a vůbec toho nelituju! Pan farář měl skvělé kázání. Mluvil také o tom, že často chceme dělat nějaké veliké věci, které bývají neuskutečnitelné, a vůbec si neuvědomujeme, že podobné věci se dají realizovat v menším, a ty neděláme, a přitom ty bychom většinou zvládli. Kázání mi opravdu „sedlo na míru“. Tak vzhůru do evangelizace!!! :o)

Váš Ruda Alfons


A co vy, kluci? Nechcete se s námi také podělit o nějaký svůj zážitek, jak se vám dařilo či nedařilo mít druhé rád i v těch nejtěžších chvílích nebo jak se vám povedlo „evangelizovat“? Jistě takových zážitků máte spoustu. Tak nebuďte líní, vezměte papír a tužku nebo počítač a internet a něco nám sem do redakce pošlete! Budeme moc rádi! Své zážitky nám zasílejte buď na náš e-mail: redakce@tarsicius.cz, nebo na adresu: Tarsicius, Horní náměstí 12, Jablonec nad Nisou, 466 01. Nejlepší zveřejníme v Tarsiciovi, jiné dáme na internet a ti nejlepší od nás dostanou odměnu! Tak hurá do toho!
Pr/Qr:365/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 225]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 44]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 256]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 176]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 148]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 90]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 184]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese