TOPlist
říjnové čísloJsi 692328. návštěvník.
Tento den 90.

Další číslo
6. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
12 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 159. kola (duben)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Emil.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:10/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Vysmátý jak beruška
Článek:Ze života Rudy Alfonse

Asi si říkáte: „Kdo kdy viděl berušku se smát???!!!“ Ale právě když řeknu někomu tuto větu: „Jsi vysmátý jak beruška,“ tak se většinou rozesměje a o to mi jde!

Uvědomili jste si někdy jak je úsměv nakažlivý? Přemýšleli jste někdy nad tím jak obtížné je na někoho se usmát a kolik to většinou udělá radosti? Já už mnohokrát a někdy ani nad tím nepřemýšlím a prostě se směju:o). Myslíte si, že nás Pán Ježíš chce vidět radostné? Já si myslím, že na 100%. Neutále to nejde, protože nám také není pořád do smíchu, ale právě když nám je smutno, když nás něco trápí, tak nám často pomůže ten „obyčejný“ úsměv někoho, v ideálním případě i slova povzbuzení a optimismu:o).
Já když jsem si uvědomil tuto „nakažlivost“ úsměvu, tak jsem to hnedka vyzkoušel. Zrovna ten den jsem šel do našeho mega marketu. Stál jsem dlouhou frontu u pokladny… No, moc do smíchu mi tedy nebylo… Viděl jsem však, že ani paní pokladní není moc veselo. Vždyť ona zde je jistě již od rána a musí komunikovat s těmi lidmi, kteří stále někam spěchají A ANI SE NEUSMĚJÍ!!! Když přišla řada na mě, tak jsem jí pěkně nahlas pozdravil a usmál se na ní. Ač celou dobu předtím se raději ani na lidi nepodívala, nyní zvedla hlavu a také se na mě usmála. Prostě se nakazila:o)!!! Já v tu chvíli jsem měl takovou radost, že se to ani nedá popsat. Někdo z vás si možná říká: „No Rudo, u takové hlouposti se radovat?“ Ale kluci, já si myslím, že to není hloupost a že kdo se raduje z maličkostí toho Pán má rád. Vždyť úsměv nic nestojí a přece za to stojí!:o)

Váš Ruda Alfons

Píše Jan (Jenda) Lukeš
Pr/Qr:244/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 221]
Určitě ne
[hlasů: 18]
Nevím
[hlasů: 34]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 43]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 253]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 173]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 145]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 88]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 67]
Jsem dívka.
[hlasů: 183]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 64]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese