TOPlist
říjnové čísloJsi 668763. návštěvník.
Tento den 124.

Další číslo
12. číslo
Tarsicia už vy‘lo!

Král kvízů
Uzávěrka
155.kola (prosinec)
je 1.1.2019

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Vratislav.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:2/2008
Rubrika:Duchovní slovo pro borce
Autor:Štěpán Pospíšil
Název:Osminohý kazatel
Článek:Znáte to, stojíte při mši u oltáře, snažíte se soustředit, ale všechno jako by vám v tom bránilo. Myšlenky odbíhají, k tomu ještě příšerná zima a varhaník bez hudebního sluchu...
A právě v tuto chvíli jsem si všiml velikého pavouka, který si to zamířil právě k mé noze.

No na tom není nic divného, v našich kostelích je pavouků více než věřících. Ale tenhle pavouk byl něčím zajímavý. Táhl za sebou ohromný chuchvalec prachu a pěkně se při tom naparoval. V první chvíli člověka napadne: „Fuj, hnus jeden nechutný! A ještě špínu po našem útulném kostelíčku tu roznášet bude! Chcípni, potvoro!“ A noha se užuž chystá bezbranného členovce bez milosti zašlápnout. Ale ukončujte pavoučí život před zraky celé farnosti během nedělní bohoslužby a zpívejte při tom ještě Otče náš...
A tak pavouk mezitím dovlekl své bohatství ke zdi a jen malý schůdek ho již dělí od temného kouta za oltářem, kde se již dlouho neuklízelo a kde má své špinavé království. Snaží se vyšplhat těch pár centimetrů na schůdek, ale obrovský chuchvalec prachu mu v tom brání a pořád ho stahuje dolů. A teď se mu zamotal do jeho dlouhých nohou, takže se ho milý pavouček nemůže zbavit, ani kdyby chtěl.

Jak věrně mi v tu chvíli připomíná člověka, který si také tak rád zakládá na věcech, které mu brání v cestě vzhůru. Jak mi ten pavouk připomíná mě samotného. S rancem špíny, o které tak málo s Bohem rozmlouvám a kterou mnohdy ani nevidím, se pokouším sám svými silami vyšplhat vzhůru.

Po skončení bohoslužby se vracím ke schůdku a osvobozuji spoutaného pavouka od chuchvalce prachu. Jakmile cítí, že je svobodný, hbitě vyleze na schůdek a utíká do neprobádaných končin za oltářem. A já poklekám před oltářem a se stejnou vděčností děkuji Pánu, který místo aby nás zašlápl i s našimi ranci špíny, umírá za nás na kříži a osvobozuje nás svými svátostmi, abychom jeho obětí byli očištění a svobodní. Zkusím se v postní době ohlédnout, co všechno s sebou vláčím, a více prosit našeho Pána, aby ty všechny chuchvalce odstranil.

A pak že pavouci nemají v kostele co dělat! Takové názorné kázání jako dnes jsem ještě neslyšel od žádného pana faráře. A ještě jedno rozhodnutí tento pavouk přinesl do naší farnosti. Domluvili jsme se s kolegy ministranty, že konečně uklidíme nepořádek za oltářem! Pak už nám bude kázat zase jen pan farář.
Pr/Qr:141/0

Zbývá do:

Aktualizace

Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 207]
Určitě ne
[hlasů: 16]
Nevím
[hlasů: 34]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 39]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 93]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 241]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 166]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 141]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 85]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 64]
Jsem dívka.
[hlasů: 181]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 62]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese