TOPlist
říjnové čísloJsi 704718. návštěvník.
Tento den 58.

Další číslo
9. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
10 dnů !!!

Král kvízů
Uzávěrka
162.kola (červenec - srpen)
je 1.9.2019

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Bartoloměj.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:5/2011
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:jáhen Josef Janšta
Název:
Článek:Jdeme, jedeme a mnozí lidé mají pocit, že životem přímo letíme po cestě do nebeského království.

Pohybujeme se tedy rychle, je nás na cestě hodně, a přesto mnoho lidí říká: nechceme zákazy a příkazy, chceme si na této cestě dělat, co chceme. Přitom bez zákazů a příkazů mnoho lidí bourá: rozchody a rozvody manželství, hádky mezi rodiči a dětmi, deprese v nemocích, závislosti na drogách a alkoholu, strach z budoucnosti, nedůvěra mezi lidmi. Přitom tomu všemu by se dalo předejít, kdyby se lidé drželi Božích přikázání.
Po silnicích a dálnicích jezdíme také rychle, ale tam nám příkazy a zákazy nevadí. Nikdo se neodváží říct, že předpisy na silnici nebude poslouchat. Nikdo neprotestuje, že je mu na silnicích brána svoboda.
Lidé za volantem se nechávají omezovat nejenom předpisy, ale i dalšími zařízeními. Mnohý člověk nadává na křesťanství, že bere svými předpisy člověku svobodu. Přitom si kupuje do auta zařízení, které jeho svobodu rozhodování výrazně omezí.
My křesťané se modlíme k andělu strážnému a dnešní svobodný člověk si nechává vmontovat do auta elektronického anděla strážného, který ho vzbudí, když za volantem usíná.
My křesťané se učíme Desatero, aby nás umělo zabrzdit, když nám hrozí „karambol“. Dnešní svobodný člověk si montuje do auta chránič proti čelnímu nárazu. Pokud včas nezareaguje na náhlé brzdění auta před sebou, chránič to udělá za něho.
My křesťané si Boží přikázání opakujeme, abychom je nezapomněli. Dnešní svobodný člověk si montuje do auta kameru, která sleduje dopravní značky a zobrazuje je na přístrojové desce. Takto přehlédne značku jen stěží.
Rozumný člověk se na cestě životem učí znát pravidla, aby projel bezpečně a neboural. Křesťan dává rád svou svobodu do rukou Božích a modlí se: „Bože, buď vůle tvá.“ Vždyť ty nejlépe víš, jak dojet do nebe.
Pr/Qr:296/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 223]
Určitě ne
[hlasů: 19]
Nevím
[hlasů: 35]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 44]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 255]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 175]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 148]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 89]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 68]
Jsem dívka.
[hlasů: 184]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese