TOPlist
dubnové číslokvětnové čísločervnové číslo


Jsi 1310776. návštěvník.
Tento den 367.
Svátek
Dnes má svátek
Leoš.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
Náhled titulní strany

HTML - příklady

  Příklady
   Zde vám nabízíme možnost vyzkoušet si příklady tvorby stránek. Abyste to měli jednodušší, připravili jsme nejen zadání, ale také řešení - podívejte se, jak by to mělo vypadat v prohlížeči a také na zdrojový kód.

  Lekce 1
   Příklad 1 (pro pochopení základní struktury html stránek) - vytvořte jednoduchou stránku, na které bude text "Můj první text" (bez uvozovek). Titulek stránky bude "Moje první stránka". Všechno by to mělo vypadat takto: (formát jpg - obrázek), (formát html - webová stránka).

  Lekce 2
   Příklad 2 (formátování textu) Vytvořte jednoduchou stránku, na které budou použity všechny tři druhy formátování textu (normální, tučně, kurzívou). Viz náš příklad (jpg, html).

   Příklad 3 (odkazy) Vytvořte libovolné 3 stránky, které na sebe vzájemně odkazují. Inspirovat se můžete naším příkladem.

  Lekce 3
   Příklad 4 (základní schéma stránky). Způsobů, jak vyřešit základní rozvržení stránky, je více. V našem kurzu jsme pojednávali o "nejjednodušším" rozvržení pomocí tabulek. Pokud se vám to nepodaří, mrkněte na náš příklad.

   Příklad 5 (kódování) Je to spíše pro ty, kteří chtějí mít stránky dokonalé. Zkuste udělat dvě úplně stejné stránky (se stejným textem), ale každé dejte jiné kódování. Rozdíly by měly být pouze u písmen ž, š, ť (pokud jsou jinde, problém bude nejspíš v něčem jiném). Sami můžete kódování přepnout přímo v menu prohlížeče (Zobrazit -> kódování).

  Jak jsme to udělali?
   Všechny příklady, které jsou zde vyřešeny, si můžete prohlédnout přímo v internetovém prohlížeči. Pro zobrazení zdrojového kódu klikněte v dané stránce pravým tlačítkem a zvolte Zobrazit zdrojový kód - viz ukázka.

Zbývá do:


Kalendář
Kontakt na redakci: redakce@tarsicius.cz, tel: 480 023 407, 775 598 604 © 2005-2024 Tarsicius - zapsaný spolek